Olyan sok a fertőzött Nagy-Britanniában, hogy a légitársaságok feleslegesnek tartják a kötelező tesztelést
2022. január 05. 12:20, utolsó frissítés: 12:21
Az utazási irodák és légitársaságok szerint a Nagy-Britanniába érkezők és az országból indulók kötelező tesztelése hátráltatja a szektort abban, hogy a világjárvány okozta válságból felépüljön, miközben az omikron hullámban már annyian fertőződtek meg, hogy érdemi jelentősége nincs is a tesztelésnek - írja a BBC nyomán a HVG.
Jelenleg a 12 évesnél idősebb utasoknak csak negatív PCR- vagy gyorsteszttel szabad belépniük Nagy-Britanniába, majd a megérkezésük utáni két napban is kötelező egy PCR-teszt elvégzése.
Azonban míg a delta variáns esetén a napi esetszám az országban 40 és 50 ezer között mozgott, addig az omikron vírusmutáció most már több mint 200 ezer új napi megfertőződést okoz (hasonlóan az Egyesült Államokhoz és Franciaországhoz).
A légitársaságok azzal érvelnek, hogy ekkora szám mellett már reménytelen a teszteléssel "kint tartani az omikront", ugyanakkor a jelenlegi szigorú óvintézkedések fenntartása katasztrofális gazdasági következményekkel járna a szektor számára. A Manchester Airport Holdings (MAG) felmérése szerint különösen az indulás előtti teszteltetésnek van nagyon kevés, vagy semmilyen befolyása az omikron terjedésére.
A BBC úgy tudja, hogy a brit kormány egyelőre csak azt vette fontolóra, hogy a pozitív gyorstesztek esetében a megerősítő PCR-tesztek elhagyhatók legyenek.
Boris Johnson brit miniszterelnök január 4-én bejelentette, hogy az omikron koronavírus-változat elterjedése a korábbi vírusvariánsoknál jóval kevesebb súlyos megbetegedést okozott, és a brit oltási kampány is rendkívül sikeres, így megvan az esély arra, hogy Nagy-Britannia teljes lezárás nélküli átvészelje az omikron okozta fertőzési hullámot.
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
VilágRSS

Most Brüsszel a „szabadságkonvoj” célpontja
A német kancellár ma Kijevbe, holnap Moszkvába látogat. Utolsó kísérlet a béke megőrzésére?
Oroszországnak sürgősen enyhítenie kell az orosz-ukrán határ térségét sújtó katonai feszültséget - közölte Olaf Scholz.

A szexuális bántalmazás és kizsákmányolás áldozatai fiúk is lehetnek
A magyarországi Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány egy úttörő jelentést tett közzé január végén: egy másfél évig tartó alapos felmérést végeztek a kimondottan fiúkat érintő szexuális bántalmazásról és kizsákmányolásról.

Megérkeztek Párizsba a francia szabadságkonvojok: a rendőrség könnygázzal próbálja szétoszlatni a tüntetőket
